UKŁADANIE KOSTKI BRUKOWEJ PRZASNYSZ - usługi brukarskie powiat przasnyski

Szanowni Państwo, jeżeli poszukujecie profesjonalnej ekipy brukarzy w powiecie przasnyskim – trafiliście pod właściwy adres! 
Nasze usługi świadczymy kompleksowo, od pomiarów, projektu, transportu, po wykonawstwo najwyższej jakości. Działamy na terenie całego Przasnysza oraz wszystkich okolicznych miejscowości: m.in. Chorzele, Jednorożec, Bartniki, Krasne, Czernice Borowe, Krzynowłoga Mała i okolice.

tel. 510 277 579

Układanie kostki brukowej Przasnysz

Nowoczesny chodnik i zadbany podjazd będzie wizytówką Państwa domu. Wykonujemy zamówienia klientów indywidualnych oraz publicznych instytucji. Firma Art-Bruk do gwarancja profesjonalizmy i prac na najwyższym poziomie. Usługi brukarskie wykonujemy od A do Z, zgodnie z zasadami sztuki budowlanej.
Terenem naszej działalności – usług brukarskich –jest  powiat przasnyski oraz makowski, pułtuski, ciechanowski oraz ostrołęcki.

  • Darmowe doradztwo w wyborze grubości i rodzaju podbudowy, wyborze kostki oraz bezpłatny pomiar i wycena
  • Darmowy projekt nawierzchni z kostki brukowej i kostki granitowej
  • Kompleksowe układanie kostki brukowej, nie wymagające od inwwestora żadnych nakładów pracy oraz własny środków
  • Szybki czas realizcji i wysoka kultura osobista pracowników
  • 3 lata pisemnej gwarancji na wykonaną usługę

USŁUGI BRUKARSKIE W pRZASNYSZU, CHorzelach i okolicach

Usługi brukarskie wykonujemy w całym powiecie przasnyskim. Jeśli szukasz brukarza z takich miejscowości jak: Przasnysz, Chorzele, Jednorożec, Bartniki, Krasne, Czernice Borowe, Krzynowłoga Mała– dobrze trafiłeś!

Kostka brukowa czy ogrodzenie? Co wykonać w pierwszej kolejności?

Takie pytanie spotkamy na wielu forach dotyczących spraw budowlanych. Opinie są różne. Wiele zależy od tego, kto się wypowiada. Czy są to specjaliści od ogrodzeń, czy brukarze.

Jakie ogólne zasady panują?
W sytuacji, gdy czeka Ciebie remont, warto wspomnieć, że w pierwszej kolejności trzeba wykonać prace rozbiórkowe. Gdy planujesz rozebrać stary podjazd, musisz wiedzieć, że pył
oraz brud wydatnie przyczyni się do zanieczyszczenia nowo postawionego ogrodu. Sytuacja jest dwubiegunowa. Gdy, natomiast, masz w planach rozbiórkę starego ogrodzenia, wtedy należy tego dokonać przed położeniem nowego podjazdu.

Jeśli mówimy o nowych inwestycjach, trzeba wiedzieć, że wtedy pierwsze wykonuje się ogrodzenie. Jednak mówimy o ogrodzeniu tymczasowym, szczególnie od tej strony, od której wjazd jest na budowę. Ma to zapobiec uniemożliwienia wejścia na plac budowy osób niepowołanych.

Na jakie aspekty zwracać uwagę przy budowie podjazdu z kostki brukowej w Przasnyszu?

Każde rozwiązanie posiada wady i zalety. Jednak, w jednej kwestii nie ma wątpliwości. Gdy planujesz budowę podjazdu i ogrodzenia w takich miejscowościach jak Przasnysz, Jednorożec czy Chorzele, trzeba wiedzieć, że istotne są spadki. Dzięki temu woda będzie swobodnie spływać z posesji.

Podjazd i ogrodzenie w przypadku nowej inwestycji
Najpierw należy wykonać pomiary. Następnie osadza się odpowiednie słupki i stawia się fundament bramy. To niezwykle ważne i warto mieć to na uwadze. W sytuacji zdecydowania się na bramę automatyczną i furtkę z domofonem, trzeba wcześniej wykonać niezbędne okablowanie. Od tego, gdzie ma znajdować się brama, furtka, a także miejsce na śmietnik, będzie zależeć, w którym dokładnie miejscu ma być położona kostka brukowa. W dalszej kolejności przygotowuje się odpowiedni grunt pod kostkę. Nie ma znaczenia czy ogrodzenie ma być drewniane lub metalowe, trzeba odpowiednio zagospodarować przestrzeń, żeby sprzęt ciężki mógł swobodnie się po placu poruszać. Mowa o ciężarówce z  materiałem lub betoniarce.

Remont starszych nieruchomości. Co warto wiedzieć i na co zwracać uwagę?
Podejście do tej kwestii powinno być indywidualne. W przypadku podjazdu, który spełnia odpowiednie wymagania w zakresie spadków i gdy specjalista stwierdzi, że podłoże nadaje się na wybrukowanie kostką, to można kostkę przywieźć wcześniej na posesję, a w dalszej kolejności wyłożyć ją po wykonaniu ogrodzenia. Może zaistnieć sytuacja, w której podjazd będzie wymagał rozbiórki. Wtedy, na początku, powinno zacząć się od rozbiórki tegoż podjazdu oraz konieczne jest ustalenie spadków. Łatwiejsze zadanie będzie przed ekipą od wykonani ogrodzenia, gdyż zadanie będzie ułatwione do określenia odpowiedniego poziomu ogrodzenia oraz jego wykonania.

Warto zwrócić uwagę także na dodatkową kwestię związaną z rozpoczęciem prac remontowych. Gdy kostka kładziona jest na istniejącym już podjeździe oraz gdy brama została osadzona również w tym miejscy, to warto wiedzieć, że odsunięta od niej furtka nie będzie współgrać z wcześniejszym dojściem do niej. W takim wypadku należy najpierw wykonać ogrodzenie, a następnie dostosować je do wybrukowanych ścieżek. Takie rozwiązanie cechuje się praktyczną zaletą. Nowo postawione ogrodzenie uchroni kostkę brukową, na przykład, przed kradzieżą.

W sytuacji, gdy kolejność ma spore znaczenie Gdy mówimy o posesjach nietypowych, na przykład ze sporym spadkiem nachylenia terenu, trzeba pamiętać o tym, że ogrodzenie spełnia rolę murka oporowego dla kostki brukowej. Wtedy musi być wykonane w pierwszej kolejności.

Wielu inwestorów zdecydowało się w pierwszej kolejności na ogrodzenie. Układanie kostki brukowej Przasnysz następowało potem. Jednak są inwestorzy, którzy postępowali odwrotnie. Wybierz sprawdzonych i doświadczonych ekspertów od stawiania ogrodzeń oraz układania kostki brukowej w Chorzelach i okolicach. .

Close Menu