Płyty ażurowe – rozwiązanie tanie i przyjazne dla natury

Szukasz konkretnych i sprawdzonych rozwiązań dla ogrodu? Postaw na płyty ażurowe, które mogą być wykorzystane nie tylko jako nawierzchnia dla podjazdów czy też chodniczków, ale również jako wsparcie oraz zabezpieczenie dla skarp. Coraz częstszym wyborem przez inwestorów jest użycie płyt zamiast tradycyjnej kostki brukowej. W takiej sytuacji wchłaniane wody przez grunt jest o wiele lepsze – szczególne w przypadku silnych opadów deszczu lub śniegu. Płyty ażurowe cechują się także zdecydowanie lepszą przyczepnością, aniżeli kostka brukowa lub płyta betonowa.

Odpowiednie odprowadzanie wody

Problemem dla terenów zielonych jest nieprawidłowe odprowadzania deszczówki. Zjawisko to jest niepożądane i może w dużym stopniu szkodzić roślinności lub w wersji pesymistycznej, doszczętnie ją zniszczyć. Istnieje też możliwość zalania całego budynku lub nawet – gdy tereny są niżej położone – całej posesji. Obok tych argumentów nie można przejść obojętnie. Rozwiązaniem tego problemu jest postawienie na płyty ażurowe. W dużym stopniu są one czynne biologicznie. To pomaga skutecznie odprowadzać nadmiar wody oraz świetnie sprawdza się filtracji gruntu.

Postaw na uniwersalność oraz walory estetyczne

płyty ażurowe czy warto

Wartym uwagi atutem stosowania płyt ażurowych jest możliwość połączenia ich z trawą, mchem, czy nawet żwirkiem. Na rynku znajdziesz wiele dostępnych kształtów oraz barw. To powoduje, że płyty można świetnie dopasować do przestrzeni klasycznie urządzonych oraz do takich, które zostały zaprojektowana z najnowszymi trendami. Jest to niezwykle istotna kwestia i każdy inwestor powinien o tym pamiętać. Wypada także zwrócić uwagę na aspekt estetyczny. Otóż podłoża pokryte płytami ażurowymi prezentują się idealnie w odróżnieniu do zwykłej kostki brukowej.

Niskie koszty

Ważną kwestią są koszty związane z użyciem płyt ażurowych. Ceny są znacznie niższe od kostki brukowej. Płyty są o wiele łatwiejsze w montażu. Samo przygotowanie powierzchni przed położeniem płyt ażurowych nie różni się zbytnio oraz kładzenie kostki brukowej. Warto odnotować również, że płyty nie muszą pokrywać w całości podłoża. Można je odpowiednio wzmocnić do potrzeb konkretnych części ścieżki, podjazdu lub nawet ogrodu. Dzięki temu, montażu będzie można dokonać samodzielnie.

Płyty ażurowe – czy warto?

Wybór i zakup właściwych płyt ażurowych jest świetnym rozwiązaniem. Płyty mogą zachować neutralność z tłem dla ogrodu oraz być ciekawym uzupełnieniem oraz ozdobą. Produkty są przeznaczone dla osób, którym zależy na ekologicznym charakterze terenu. Świetnie sprawdzają się dla nierównych oraz podmokłych terenów.

Dodaj komentarz

Close Menu