Jak zaprojektować podjazd z kostki brukowej?

Wiele osób ceni sobie komfort. Nie inaczej jest z podjazdem, po którym poruszanie się powinno być przyjemnością, dlatego zaleca się, aby jego minimalna szerokość wynosiła 3 conajmniej 3 metry.. Miejsca, gdzie brakuje wolnej przestrzeni oraz gdzie występują różnice nachylenia, wskazane jest, żeby ułożyć na nich drobną kostkę. Przedstawię kilka prostych rad dla tych osób, które mają w planach budowę oraz remont podjazdu z kostki brukowej.

Model samochodu, którym chcemy parkować, nie ma najmniejszego znaczenia. Właściwa szerokość podjazdu powinna wynosić dokładnie 3 metry. Oczywiście zaleca się jak największą przestrzeń, wtedy odważniej można eksperymentować z rozkładem podjazdu oraz wyznaczać odpowiednie kontury nawierzchni. Warto uwzględnić dodatkowe ciągi komunikacyjne, takie jak wygodna ścieżka, która kieruje do domu, składu z drewnem lub ogrodu oraz właściwa i dobrze zaplanowana zatoczka dla drugiego samochodu.

Jaka grubość kostki brukowej na podjazd?

W przypadki pojazdów, które nie przekraczają 3,5 tony, wskazane jest zastosowanie kostki brukowej, której grubość wynosi 6 centymetrów. Naturalnie dla pojazdów cięższych kostka brukowa powinna być grubsza – najlepiej użyć takiej o grubości 8 centymetrów. W punktu widzenia estetyki, nie ma znaczenia, czy kostka jest mała lub duża. Obie mogą prezentować się na podjeździe bardzo ładnie. Trzeba jednak wiedzieć o pewnych zasadach. Otóż, drobna kostka lepiej sprawdza się na mniejszych przestrzeniach lub wąskich podjazdach, natomiast duże kostki i płyty lepiej komponują się na większych obszarach. Wtedy można sobie pozwolić na obszerną aranżację.

podjazd z kostki brukowej

Jaką kostkę brukową wybrać na podjazd?

Wszystko zależy od naszego gustu i upodobań. Warto zwrócić uwagę na kolor elewacji, a także inne ważne elementy domu. Można dokonać wyboru wśród produktów nowoczesnych i stylizowanych. Kluczowym aspektem jest wybór pięknego i świetnie komponującego się koloru. Całość ma współgrać z ogrodzeniem i dachem. To bardzo ważne. Klienci najczęściej decydują się na kolor pomarańczowo – brązowy + biało – jasnopiaskowy, czyli stawiają na silny kontrast. Jest to rozsądna decyzja, również w punktu widzenia estetyki. Warto zadbać o to, żeby podjazd z kostki brukowej wprawiał w zachwyt. Projektowanie sprowadza się do detali. Klapy rewizyjne lub kanały mogą być schowane pod kostką brukową, co stworzy piękną aranżację. Nie musisz znać się na opracowywaniu projektów. W takiej sytuacji lepiej zwrócić się do fachowca i przedyskutować z nim wszelkie założenia oraz przedstawić swoje życzenia i oczekiwania – jeśli inwestycja znajduje się w okolicach Przasnysza, Ostrołęki, Makowa Mazowieckiego, Chorzel, Krasnosielca, Ciechanowa, Gruduska – zapraszamy do kontaktu z firmą KOSBRUK. Projekt kostki brukowej otrzymasz za darmo.

Dodaj komentarz

Close Menu